Suchožlebská drakiáda 2015

05. 11. 2015 | Martin Rak

Pozdě, ale přece! Tak hodnotili letošní drakiádu v chatové osadě Suchý Žleb její účastníci. Tradičnímu termínu v polovině měsíce října letos poprvé v historii počasí nepřálo a tak se konala až v poslední den měsíce. Již 6. ročník se i přesto stal příjemnou tečkou za chatařskou sezónou. Drakiádu pořádalo opět Sdružení Suchý Žleb Hlubočky o. s. a zúčastnilo se jí téměř 30 dětí, které pouštěly draky, překonávaly překážkovou dráhu, střílely na terč, chytaly rybičky a to společně se svými rodiči i prarodiči.

Suchožlebská drakiáda odstartovala opět na kopci při vjezdu do horní části chatové osady. Krásné slunečné počasí a mírný vítr přál všem sportovním aktivitám i setkání dospělých. Děti se nejprve zaregistrovaly, zapsaly své draky a vyrazily na vrcholek kopce. Registrační pilotní průkaz letos obsahoval nejen pouštění draka, ale i kolonky pro jiné úkoly. Indiánský konec léta se nemohl obejít bez malování na obličej, střelby ze vzduchovky na cíl, stezky plné překážek či lovení ryb. Stejně jako předchozí roky byly i letos oceňovány jednotlivé soutěžní kategorie z pouštění draků:

- nejmenší drak: Jana – Júlinka Faltusová
- největší drak: Supersonix - Matyáš Hofírek a Stíhačka – Adam Zatloukal
- nejkrásnější a nejoriginálnější drak: Davídek – David Soviar
- nejvyšší vzlet: Drak – Štěpán Faltýnek

K rozveselení všech letos přibyl balónkový klaun, který každému účastníkovi udělal na závěr zvířátko z balónků. Po náročných disciplínách čekalo na děti občerstvení a zasloužená odměna v podobě pohádkové tašky plné překvapení s medailí s 70. výročím chatové osady Suchý Žleb. Po celou dobu podzimního setkání byl pro všechny dětské účastníky připraven teplý čaj, pro dospělé potom podzimní vinný punč a další občerstvení. K táborovému ohni přijela zahrát country kapela, se kterou si zanotoval nejeden dospělý.

Fotografie z šestého ročníku Suchožlebské drakiády si můžete prohlédnou v galerii.

Kontaktujte nás

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz

Naši činnost podporují

Olomoucký kraj

město Olomouc

obec Hlubočky
TOPlist