Hlavička webu

Suchožlebská drakiáda 2018

19. 11. 2018 | Martin Rak

Suchožlebská drakiáda 2018

Letošní podzim v chatové osadě Suchý Žleb byl opět ve znamení Suchožlebské drakiády. Již devátému ročníku v původním říjnovém termínu nepřálo počasí, ale v náhradním listopadovém bylo již vše v naprostém pořádku. Téměř čtyři desítky dětí, které doprovázeli rodiče i prarodiče, si pohybem užívaly slunečné odpoledne. Drakiádu opět připravilo, nejen pro děti z chatové osady, Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky, z.s.

Tradičním místem konání Suchožlebské drakiády je louka a kopec při vjezdu do horní části chatové osady. Ideální slunečné a větrné podmínky přály všem aktivitám. Jako každý rok se děti nejprve zaregistrovaly a poté vyrazily na vrcholek kopce. Registrační pilotní průkaz sloužil nejen k pouštění draka, ale i k zapsání splněných dalších úkolů či na získání občerstvení.

Na děti čekala jednotlivá stanoviště. Lov bizona spočíval v přesném hodu na cíl, chůzí po laně si zase každý mohl vyzkoušet udržení rovnováhy. Oblíbenou aktivitou byl hod bolasem i kopání na bránu. Každý dětský účastník se mohl v průběhu odpoledne zdarma občerstvit. Všichni také mohli shlédnout ukázku dvojnásobného mistra Evropy v leteckém modelářství Jiřího Vejmoly. Stejně jako předchozí ročníky i letos byly děti za svůj aktivní přístup odměněny hodnotnou dárkovou taškou. Navíc byly vyhodnoceny jednotlivé soutěžní kategorie. Nejmenší drak se jmenoval Anděl, a protože jako jediný byl i ručně vyrobený, získal jeho majitel Dominik Čech diplom i za draka nejoriginálnějšího. Drakem největším se stal Rudý jestřáb od Matyáše Hofírka. Nejvyšší vzlet potom dosáhl drak Stíhačka Rendu Drahoše.

Indiánský konec léta byl zakončen ochutnávkou brambor pečených v horkém popelu.

Fotogalerii ze Suchžlobeské drakiaády najdete ve Fotoalbu Suchožlebská drakiáda 2018.

Olomoucký kraj
město Olomouc
obec Hlubočky
TOPlist

Kontakt

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz