Dětský den v chatové osadě

02. 07. 2010 | Martin Rak

Letní prázdniny začaly oficiálně až včera, ale děti v chatové osadě Suchý Žleb jejich příchod oslavily již v sobotu 26. 6. Celodenní pohádkové a sportovní zážitky přilákaly do chatové osady přes šedesát dětí ve věku od jednoho do šestnácti let.

Tradiční zahájení letních prázdnin zorganizovalo tentokrát Vzájemně prospěšné sdružení majitelů chat osady Suchý Žleb, Hlubočky občanské sdružení s finanční podporou Olomouckého kraje. Dětem nejen z chatové osady, ale i Hluboček, Mariánského Údolí, Velké Bystřice či Olomouce připravili organizátoři cestu pohádkovou osadou, kde na děti čekala stanoviště motivovaná dětskými filmy, večerníčky a pohádkami. Děti v doprovodu svých rodičů či prarodičů s hravou povahou mohly cestou potkat Boba a Bobka, králíky z klobouku, proplétat se sítí Spidermana, zastřílet si z pušky s Piráty z Karibiku či z luku v Avataru. Poznávaly nářadí s Bořkem Stavitelem i kytičky s vílou Amálkou, kreslily pohádkové postavy a zpívaly. Pro děti bylo připraveno zdarma občerstvení. Po vyhlášení dopolední části a předání dárků následovala ukázka leteckých modelů v akci. Nad hladinou vodní nádrže se prohánělo letadlo i vrtulníky. Následovalo sportovní odpoledne. Na osmi stanovištích sportoviště v dolní části osady si děti mohly vyzkoušet střelbu na basketbalový koš či fotbalovou branku, zkusit si slalom s míčem, chůzi na dětských chůdách nebo badminton. Všichni účastníci dostali stejně jako dopoledne občerstvení, pitíčko a svačinku, dále upomínkové medaile, hračky, omalovánky nebo pastelky. Na památku se poté všichni společně vyfotili s vlajkou chatové osady Suchý Žleb. Večerní program odstartoval průvod masek s lampiony z horní části chatové osady k připravenému ohni, kde se opékaly špekáčky, hrálo na kytaru a zpívalo za sladké odměny. Letní počasí, dobrá nálada a spousta zážitků přinesla dětem i jejich rodičům krásný vstup do letních prázdnin.

Během celého dne bylo sportoviště v dolní části osady vyhrazeno zájemcům o sportovní aktivity všech věkových kategorií. Bohužel sportoviště i jeho okolí je ve velmi špatném stavu a začíná připomínat zdevastované sportoviště v horní části chatové osady. Právě na jeho opravě intenzivně pracuje Vzájemně prospěšné sdružení majitelů chat osady Suchý Žleb, Hlubočky občanské sdružení. S podporou obce Hlubočky i Olomouckého kraje se to postupně daří. Snad již příští léto budou moci děti slavit příchod prázdnin na opraveném moderním sportovišti.

Fotogalerie z dětského dne.

Kontaktujte nás

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz

Naši činnost podporují

Olomoucký kraj

město Olomouc

obec Hlubočky
TOPlist