Děti se loučily s podzimem

30. 10. 2010 | Martin Rak

Minulou sobotu proběhl v chatové osadě Suchý Žleb I. ročník Suchožlebské drakiády. Rozloučení s podzimem zorganizovalo Vzájemně prospěšné sdružení majitelů chat osady Suchý Žleb, Hlubočky občanské sdružení. A přišly nejen děti, ale i jejich rodiče i prarodiče.

Fotografie z Drakiády najdete zde.

Suchožlebské drakiády se na louce při vjezdu do horní části chatové osady v sobotu 23. 10. zúčastnilo téměř dvacet dětí. Každý pilot musel nejprve zaregistrovat sebe i svého draka, teprve poté obdržel pilotní průkaz a mohl vyrazit do oblak. Nad chatami se však proháněli nejen papíroví a plastoví draci, ale i letadla a vrtulníky. Profesionální modeláři z HELI MODELS (www.helimodels.cz) dovezli i speciální stroj nazvaný Hexacopter, který se prolétl nad hlavami přítomných a pořídil videozáznam. Všechny děti dostaly drobné dárečky, vítězové jednotlivých soutěžních kategorií potom další odměnu:

Soutěžní kategorie:
- nejmenší drak: Davídek a Monička Pospíšilovi
- největší drak: Adámek Zatloukal
- nejhezčí let: Anetka Ondrisová
- nejoriginálnější drak: Nikolka Bubeníková
- nejvyšší vzlet: Davídek Václavík

Pro všechny dětské účastníky byl připraven podzimní čaj, dospělí se mohli zahřát podzimním vinným punčem. Všichni společně potom ochutnali v popelu pečené brambory. Dospělí zavzpomínali na své dětství a většina dětí ochutnala zatím nepoznanou chuť.

Pilotní průkaz

Kontaktujte nás

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz

Naši činnost podporují

Olomoucký kraj

město Olomouc

obec Hlubočky
TOPlist