Bohumil Smékal oslaví 88. narozeniny

07. 06. 2009 | Martin Rak

Jeden z věrných chatařů naší osady, pan Bohumil Smékal, oslaví 13. července krásné 88. narozeniny. I při této příležitosti jsme jej navštívili.

Bohumil Smékal slaví nejen krásné životní jubileum, ale je také dlouholetým členem osadního výboru chatové osady Suchý Žleb a taktéž nejstarším bývalým hráčem SK Sigma Olomouc. A tak se v posledních dnech dočkal hned několika ocenění. Na první valné hromadě občanského sdružení, která se konala dne 4. 2. 2009 a kde byl čestným hostem, se mu dostalo poděkování za dosavadní práci pro chatovou osadu Suchý Žleb. Spolu s ním byli oceněni také pánové Vlastimil Okleštěk, Miroslav Doležel, Jaroslav Felkl a Jan Slivečka.

Minulý víkend se mu poděkování dostalo i na fotbalovém trávníku. Přímo na hrací ploše Androva stadionu mu poděkoval a popřál hodně zdraví do dalších let předseda představenstva SK Sigma Olomouc, a. s. Klub, za který v minulosti několik let hrával, pravidelně sleduje a pokud mu to zdravotní stav dovolí i navštěvuje utkání.

Stejně tak rád se vrací do osady, kterou pomáhal dlouhé roky rozvíjet. „Podařilo se vám zachránit horní hřiště?!“ zazněla okamžitě z jeho úst otázka, která svědčí o stálém zájmu o rozvoj chatové osady. Poté, co obdržel kladnou odpověď, začal s klidem v hlase vzpomínat. „My na tom hřišti sportovali, tancovali i zpívali,“ zasnil se s úsměvem na tváři. „Vždyť my to hřiště udělali! Té práce….! Tvůj děda, Karel Kotrla, ten uměl jednat s lidmi a spoustu věcí zařídil,“ dodal. Po předčasném odchodu předsedy osadního výboru Karla Kotrly v roce 1983, byl ustanoven nový výbor. Předsedou se stal Antonín Lipenský, který již bohužel také není mezi námi. „Tonda byl skvělý a pracovitý chlap,“ vzpomněl Bohumil Smékal, který byl spolu s pány Neumayerem, Felkelem, Jančíkem, Hemerkou, Kalabisem, Sázelem a Lesákem členem nového osadního výboru. „Byla to dobrá parta. Starali jsme se o celou osadu. To byly nejkrásnější roky osady!Vidíš, tady na fotce jsme právě na horním hřišti,“ ukazuje na archivní fotku. „Kolik slušných lidí tam vyrostlo! Je to hrozná škoda, do jakého stavu se hřiště dostalo. Vždyť jsme to budovali pro naše děti a jejich děti….Ale hlavně, že se zachránilo pro další generace,“ uzavřel své vzpomínky Bohumil Smékal.

Za celou chatovou osadu Suchý Žleb děkujeme a přejeme panu Bohumilovi Smékalovi stálé zdraví!

Kontaktujte nás

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz

Naši činnost podporují

Olomoucký kraj

město Olomouc

obec Hlubočky
TOPlist