Brigáda v chatové osadě

08. 06. 2012 | Martin Rak

Brigáda v chatové osadě

Stejně jako v loňském roce i letos před blížící se sezonou proběhne brigáda a již druhý letošní svoz bioodpadu z chatové osady.

Výkonný výbor Sdružení Suchý Žleb Hlubočky, o. s. na svém zasedání dne 31. 5. 2012 stanovil termín brigády na sobotu 23. 6. 2012 od 9:00 hodin. Místem konání bude vjezd do horní části osady, kde proběhne rekonstrukce koryta. Na obecním úřadu Hlubočky byl domluven bezplatně materiál (betonové žlaby a štěrk). Dále budou opraveny tzv. studeným asfaltem výtluky v povrchu komunikace. Na jednáních se starostou obce Hlubočky PhDr. Ivo Černíkem se také řešila celková rekonstrukce příjezdové komunikace do chatové osady Suchý Žleb, zejména pak kritický stav úseku pod bývalým ovčínem. Stále probíhají obecní jednání i s Vojenskými lesy a statky s cílem jejich podílu na nákladech na opravu a to ještě v letošním roce.

Na dubnový termín přistavení kontejneru v horní části osady naváže červnový termín (23. 6.), tentokrát v dolní části chatové osady. Místo přistavení bude u vodní nádrže. Do kontejneru můžete ukládat posekanou trávu, ořezané větve menšího průměru atp.

Znovu jsme byli upozorněni ze strany pracovníků Vojenských lesů a statků na černé skládky bioodpadu na lesním pozemku za některými chatami.

Brigáda v chatové osadě

Dále byl výkonný výbor o. s. upozorněn na volně pobíhající psy v chatové osadě. O pravidlech pro pohyb psů na veřejném prostranství hovoří Obecně závazná vyhláška č. 1/2006, jejíž celé znění najdete na webových stránkách Obce Hlubočky (zde).

Pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství samozřejmě platí i pro chatovou osadu. Níže citace z této vyhlášky:

"Osoba, která psa doprovází, je povinna
(1) zajistit, aby se pes na veřejném prostranství v zastavěné části obce dle příloh č.1,2,3,4,5 pohyboval vždy na vodítku a byl pod trvalou kontrolou doprovázející osoby."

Stejně tak se množí stížnosti na neuklizené psí výkaly po celé chatové osadě. Apelujeme tedy na všechny chataře, protože nemůžeme suplovat obecní policii, aby byli ohleduplní a měli své psy na vodítku a uklízeli po nich výkaly.

Kontaktujte nás

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz

Naši činnost podporují

Olomoucký kraj

město Olomouc

obec Hlubočky
TOPlist