Suchožlebská drakiáda 2013

24. 10. 2013 | Martin Rak
Suchožlebská drakiáda 2013

Měsíc říjen v chatové osadě Suchý Žleb není jen symbolem podzimu, ale především měsícem, kdy se koná již tradiční drakiáda. Její již 4. ročník pořádalo opět Sdružení Suchý Žleb Hlubočky o. s. a podruhé ve spolupráci s Jezdeckým klubem Hlubočky o. s. Stejně jako v loňském roce se tak drakiáda konala na dvou místech osady a téměř 40 dětí, se svými rodiči i prarodiči, se výborně bavilo.

Suchožlebská drakiáda odstartovala opět na kopci při vjezdu do horní části chatové osady. Podmínky byly ideální: větrné, ale slunečné a teplé počasí. Každý účastník nejprve prošel pečlivou kontrolou, kdy musel zaregistrovat sebe i svého draka včetně fotodokumentace. Až poté, s pilotním průkazem v kapse, mohl svého draka vypustit k nebesům. Nad kopcem při vjezdu do chatové osady se stejně jako v předchozích ročnících proháněli draci různých rozměrů, draci papíroví i plastoví, draci doma vyrobení i v obchodě koupení! Své umění přijel opět ukázat i Jiří Vejmola, několikanásobný Mistr Evropy v leteckém modelářství. Místy silné poryvy větru vyhovovaly spíše bezmotorovému modelu, ale pan Vejmola bravurně ovládal i motorový model. Bohužel ani letos se nezdařil start horkovzdušného balonu JARO-BALONY.CZ. V loňském roce start překazily technické problémy, v tom letošním příliš silný vítr, který byl ideální pro draky, ale život ohrožující případné vzduchoplavce v koši balonu. A tak si děti aspoň mohly vyzkoušet, jaké to je stát v obřím balonovém proutěném koši a cítit nad hlavami horký vzduch, který pohání balon vzhůru. Obří ventilátor, který slouží k nafouknutí balonu, poté dětem hlavy zchladil. Následovalo ocenění všech zúčastněných pilotů upomínkovou pamětní medailí ze dřeva s logem chatové osady a vyhlášení soutěžních kategorií:

- nejmenší drak: Pytlík – Sárinka Rosmannová
- největší drak: Netopýr – Matyáš Kameníček
- nejkrásnější drak: Dravec – Miša Fischer
- nejoriginálnější drak: Blesk – Kačenka Šufnerová
- nejvyšší vzlet: Netopýr – Matyáš Kameníček

Všichni se poté přesunuli na druhou část drakiády. Na louce u Jezdeckého klubu Hlubočky byla nejprve k vidění ukázka parkurového skákání, poté v kryté jízdárně i drezura koní. Děti však nejvíce potěšil křest hříbátka. Nechybělo pravé šampaňské a koš plný dobrot pro hříbátko i jeho maminku. Poté si děti mohly vyzkoušet indiánské aktivity jako jízdu na koni, chůzi po říčních kamenech, motorickou dráhu, lov bizona, hod bolasem či střelbu z pušky na cíl. Na každého účastníka čekala na závěr dárková taška plná překvapení.

Po celou dobu slunečného podzimního setkání byl pro všechny dětské účastníky připraven teplý čaj, pro dospělé potom podzimní vinný punč, na závěr potom malé sladké tečky v podobě indiánků z cukrárny a do tmy v popelu pečené brambory.

Děti, které odešly dříve (Iva Vodičková, Jakub Gábor, Matyáš Endlicher, Matyáš Kameníček a Lukáš Jančík) a nedostaly tak svou odměnu, se mohou dodatečně přihlásit na našem mailu info@suchyzleb.cz, kde domluvíme dodatečné předání. Na stejný mail nám také můžete psát své připomínky, dojmy či návrhy na vylepšení příštího ročníku.

Fotografie z Drakidády 2013.

Kontaktujte nás

Sdružení Suchý Žleb, Hlubočky z.s.
Krapkova 10
779 00 Olomouc
email: info@suchyzleb.cz

Naši činnost podporují

Olomoucký kraj

město Olomouc

obec Hlubočky
TOPlist